Aktualności

S/4Hana w PWPW

Pod koniec czerwca 2024 roku miał miejsce oficjalny start projektu, którego celem jest wdrożenie systemu SAP S/4HANA w Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych S. A.

Projekt realizuje konsorcjum KBJ S.A. (Lider konsorcjum) i Ensis Technology Sp. z o.o. (Członek konsorcjum). Na mocy kontraktu Wykonawca będzie odpowiadać za wdrożenie w PWPW systemu SAP S/4 HANA, migrację danych z systemu SAP ECC oraz integrację z systemem SAP Analytics Cloud i innym oprogramowaniem zewnętrznym. Dodatkowo, zespół konsultantów wykonawcy zapewni opiekę gwarancyjną, szkolenia i wsparcie użytkowników.

Zakres prac obejmuje pełne spektrum funkcjonalności systemu począwszy od: finansów i controllingu, przez logistykę, sprzedaż i zarządzanie produkcją, aż po takie rozwiązania jak: zarządzanie jakością, zarządzanie inwestycjami czy narzędzia do budowy obiegu dokumentów.  

Natomiast głównym celem wdrożenia nowej wersji systemu ERP jest uzyskiwanie spójnych i kompletnych informacji zarządczych we wszystkich obszarach biznesowych, a także ujednolicenie zasobów informacyjnych PWPW, w szczególności przez: zwiększenie efektywności i łatwości zarządzania i rozwoju systemu klasy ERP, optymalizację liczby procesów biznesowych PWPW i ograniczenie liczby rozszerzeń stosowanych w dotychczasowym systemie ECC.

Profil PWPW:

Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych to jedno z najnowocześniejszych przedsiębiorstw branży security printing w Europie, łączące innowacyjność z ponad stuletnią tradycją. Bazując głównie na własnych rozwiązaniach firma produkuje m.in. banknoty, dokumenty identyfikacyjne, dokumenty komunikacyjne, banderole, znaczki pocztowe i karty bankowe. PWPW tworzy także nowoczesne systemy informatyczne, które dopełniają i wspomagają procesy wydawania, personalizacji i zarządzania cyklem życia dokumentów. Firma świadczy również cyfrowe usługi zaufania wspierające bezpieczeństwo tożsamości i obrotu gospodarczego.  

Z wyprodukowanych w Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych banknotów, dokumentów czy systemów IT korzystają nie tylko polscy obywatele, firmy i administracja, ale też miliony ludzi w kilkudziesięciu krajach na świecie, m.in. w Armenii, Libanie, Islandii czy Peru.  Więcej: www.pwpw.pl